Ambalaj Sektörünün Gelişimi ve Beklentisi

Ambalaj Sektörünün Gelişimi ve Beklentisi

Ambalaj, bir ürünü dış etkenlerden koruyan ve bir yerden başka bir yere taşınmasını kolaylaştıran bir dış örtü olarak tanımlanabilir.

Ambalajın kullanımı plastik, karton, folyo, cam gibi birçok malzemeden yapılabilmekte ve günümüzde oldukça yaygınlaşmıştır. Teknolojinin gelişmesi ve pazarlama alanının sınırlarının genişlemesiyle birlikte ambalaj sektörü de dünya lideri konumuna gelmiştir. Eskiden sadece koruyucu bir tabaka olan ambalajlar artık tamamen farklı bir boyuta ulaştı. Öyle ki ürün fiyatlarının ve satış oranlarının değişmesinde en önemli etkenlerden biri haline gelmiştir.

Ürününüzün ambalajı basit, basit veya özelliksiz ise, bir rakibin ürününden çok daha ucuza satılabilir. Dolayısıyla ürününüz ne kadar iyi olursa olsun, insanların dikkatini çekmek için iyi ve farklı bir ambalaja ihtiyacınız var.

Güne başladığımız andan gece uykuya daldığımız ana kadar hepimiz yüzlerce farklı ürüne maruz kalıyoruz. Peki piyasada, markette veya sokakta televizyonda gördüğümüz hangi ürünler aklımızda kalıyor? Bu soruyu çevrenizdeki insanlara sorduğunuzda, çoğunun en çarpıcı ambalaja sahip ürünleri saydığını göreceksiniz.

Marka olmak ve satışlarını artırmak isteyen firmaların ürün ambalajlarının yanı sıra PR çalışmalarına da ağırlık vermeleri ve bu konuda farkındalık yaratmaları gerektiğine inanıyoruz.

 

İstatistiklere göre, herhangi bir ürünü satın alan müşterilerin oranı yaklaşık %70'dir. Bu durumda bir üreticinin yapması gereken en önemli şey, tüketicilerin dikkatini çekerek rekabette öne çıkmaktır. Elbette bunu bir pazaryerinde veya mağazada sağlamanın tek yolu, hedef kitlenize hitap eden ürün ambalajlarına sahip olmaktır.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve birçok sektörü durma noktasına getiren Covid-19 salgınına rağmen ambalaj sektörünün büyümeye devam etmesi, talebin ne kadar yüksek olduğunun bir kanıtı. Tüm bu faktörler dikkate alındığında, küresel ambalaj sektörünün durdurulamaz büyümesinin devam edeceği yadsınamaz bir gerçektir.


Her Boy Koli Online Koli Kutu Satış Sitesi
HerBoyKoli Admin

HerBoyKoli Koli ve kutu sektöründe, uzun yılların tecrübesiyle, sektörün önde gelen markalarından birisi haline gelmiştir.”
Burada yer alan tüm yazılarımız firmamızın editörleri tarafından yazılmaktadır.