Koli Nedir? Koli Çeşitleri ve Özellikleri Kullanım Alanları

Koli Nedir? Koli Çeşitleri ve Özellikleri Kullanım Alanları

Koli nedir? Koli; çok eskilere dayanan ve insanlar içerisinde herhangi bir ürün taşımak için kullandıkları kartondan yapılmış kutulardır.

Koli Nedir? Koli Çeşitleri ve Özellikleri Yazımızda!

Koli nedir? Koli; çok eskilere dayanan ve insanlar içerisinde herhangi bir ürün taşımak için kullandıkları kartondan yapılmış kutulardır. Yaklaşık olarak 220 yıllık bir geçmişe sahip olan koli, 1800’lü yıllarda insanların hayatına girmeye başlamış ve git gide yaygınlaşmıştır.  Koli, içinde eşya taşımaya yarayan kartondan yapılmış kutudur. Taşınma esnasında eşya taşımaya veya bir şeyleri korumasına yardım etmeye yarar.

Koli Ne işe Yarar? Neden Koli Kullanılıyor

Koliler; Birçok günlük ihtiyaçlarından yaygın olarak kullanılmaktadır. Oranın yüksek olmasının temel sebebi ise, insanların hammaddesi kâğıt olan bu kolileri yeniden kullanabilmesi ve geri dönüşünün mümkün olmasıdır. Çevreye uygun olması da insanlar için kolilerin kullanılmasının daha cazip hale gelmesine sebep olmaktadır.

Genellikle Şu Durumlarda Koliler Kullanılmaktadır.

- Taşıma Esnasında Kullanılır

- İstiflemede Kullanılır

- Düzenlemede Kullanılır

Bilinen Koli Çeşitleri İse Şöyle;

- Tam kapalı Koliler

- Yarım kapalı koliler

- Tutmalı koli

- Arşiv kolisi

- Klasör kolisi

- Pizza kutu kolisi

- Ayakkabı Kolisi

- Ramazan Kolisi

- Tekstil Kolisi

- Baskısız Koli

Koliler; Ülkemizde üretimi günden güne devam eden koli, lojistik alanında birçok eşya ve malzemenin paketlenmesi ve taşınması için kullanılır. Bunun yanında günlük hayatımızın her yerinde ulaşım, üretim, tüketim, iş hayatımız ve ev hayatımız gibi her yerde bir şekilde ihtiyaç duyulan bir eşyadır. Eşyaların kolay bir şekilde ve zarar görmeden bir yerden bir yere taşınmasına yarayan karton kutudur. 


Her Boy Koli Online Koli Kutu Satış Sitesi
HerBoyKoli Admin

HerBoyKoli Koli ve kutu sektöründe, uzun yılların tecrübesiyle, sektörün önde gelen markalarından birisi haline gelmiştir.”
Burada yer alan tüm yazılarımız firmamızın editörleri tarafından yazılmaktadır.